Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petra Hamplová + Petr Hampl: Inner flow

1. 3.-7. 4. / Galerie Dolmen / Malba

Do 7.4.2017 bude v Galerii Dolmen, Pštrossova 31, Praha 1, přístupná zajímavá výstava skleněných objektů Petry Hamplové a asfaltových kreseb a obrazů Petra Hampla: Inner flow.

Petra Hamplová
Autorka skleněných objektů a šperků Petra Hamplová se věnuje práci se sklem už od svých studií na sklářské škole v Železném Brodě. V roce 2015 poprvé představila značku Skryté světy.

Její nadšení pro materiál, cit pro detail a chuť experimentovat ji přivedlo k vytváření netradičních scénografických kompozic, ve kterých kombinuje skleněné figurky s přírodními materiály. Vznikají tak miniaturní světy skleněné fantasie, které se vymykají zaběhlým představám.
Petra Hamplová také tvoří autorské skleněné šperky. Při navrhování a vytváření šperků jí baví objevovat nové možnosti v tvarosloví vinutých perlí a sdílí své nadšení pro originalitu a jedinečnost.
Technologie sklářské výroby vychází z tradiční železnobrodské figurkářské tradice. Skleněné tyče se taví u sklářského kahanu a tvarují do požadovaných tvarů. Na výrobu perlí i figurek je používána kompoziční a lampová sklovina z české sklárny Ornela Desná. Práce se sklem je trpělivým procesem, který učí respektovat materiál i oheň.
V současné době vytváří Petra Hamplová prostorové skleněné kresby. Okouzluje jí krása skla, průzračnost křišťálu, lesk a čistota barev. V kombinaci s kovem vzniká zajímavé napětí mezi lehkostí skla a elegantními, ale tvrdými křivkami kovových linií.
Kontakt: petra@skrytesvety.com, www.skrytesvety.com

Petr Hampl
Petr Hampl se věnuje malbě, technikám nástěnné malby a jejich restaurování. Po střední uměleckoprůmyslové škole studoval restaurování nástěnných maleb v Litomyšli a poté Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v ateliéru malby u p. prof. Pavla Nešlehy. Věnuje se převážně fotorealistické malbě, seznámil se ikonopisem, vyučuje techniku fresky, sgrafita a mozaiky. Své obrazy vystavoval na samostatných i skupinových výstavách v Praze, Lounech, Olomouci, ale i Štrasburku, nebo v Londýně. Na realistické malbě ho zajímá povrch předmětů. Jejich materiálové vlastnosti, lesk, barva a krása.
V poslední době vytváří kresby asfaltem na měděném plechu. Zajímá ho samotný proces nezobrazivé lineární kresby, její průběh v čase a příběhy, které jsou do linií vepsány. V čárách vnímá také jejich rytmizování i melodičnost, která je vyjádřená sílou tahu. Vytváří lineární nepředmětné kompozice, které mají organický, biomorfní charakter.
Kontakt: hampe@email.cz, www.hamplpetr.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petra Hamplová + Petr Hampl: Inner flow