Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Jáchym: Proměna

12. 11.-2. 12. / Galerie Prokopka / Malba

Do 2.12.2018 bude v Galerii Prokopka, Prokopova 9, Praha 3, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Petra Jáchyma: Proměna.

Petr Jáchym neabsolvoval žádnou z českých výtvarných akademií, malbu ani umění dříve nestudoval. Tvorba mu pomohla učinit zásadní obrat v jeho životě a otevřela mu další perspektivy. V obrazové prostoru pracuje nejčastěji abstraktní malbou, tuto zkušenost dále propojuje s designem ( auta, móda, boty, návrhy látek aj.). Výstava PROMĚNA prezentuje cyklus abstraktních obrazů vytvořených technikou akční malby ( cákání, lití, sprejování). Pro různoformátové obrazy je spojujícím faktorem samotný akt tvorby, malování. Díky fyzické činnosti autora vyjádřenými pohyby rukou i energii těla se dostáváme do nitra samotného procesu tvorby. V obrazovém prostoru častokrát ožívají expresivní kontrasty s jemnými detaily cákavých línií, propletenců, skvrn aj.. Některé plochy obrazů mají lehčí uvolněnější charakter dovolující prostupování vrstev jiné mají hmotnější až strukturální podobu. Autor „ pozřel “ touto technikou dále design, módu i realizace ve veřejném prostoru což dokládá malou fotodokumentaci. K dalšímu směřování autora nás odkazuje instalace ve výloze, plastický obraz s figurativními prvky. Svou tvorbu prezentuje na samostatných komornějších výstavách. Pokud Vás vystavená díla zaujala, můžete kontaktovat kurátorku výstavy Markétu Vlčkovou.

Více : www.petrjachym.cz

Výstavní plán galerie Prokopka směřuje k mladé a střední generaci výtvarníků, má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby až po nová média.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Jáchym: Proměna