Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Forman a Ivana Štenclová: Cut out

6. 12.-6. 1. / Galerie Peron /

Do 6.1.2017 bude v Galerii Peron,  U Lužického semináře 12, Praha 1, přístupná skvělá výstava obrazů Pavla Formana a Ivany Štenclové: Cut out. Jedná se o společné i samostatné práce.

Ivana Štenclová (1980), studovala v letech 1999-2005 na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru kresby prof. Jitky Svobodové a kresba také dodnes zůstává jejím stěžejním vyjadřovacím prostředkem.

Hlavním a stálým námětem tvorby jsou mezilidské, především pak rodinné vztahy. Momenty všedních dnů, které překonaly svou pomíjivost a staly se nezapomenutelnými. Dominantním materiálem posledního období se stal plech, který je využíván jako podklad, šablona, či je z něj perforací laserem extrahována kresba, kterou autorka dále zpracovává a vrství mnohdy až do reliéfních objektů. Štenclová je zastoupena v mnohých českých i zahraničních sbírkách. Za svou diplomovou práci získala Cenu Josefa Hlávky.   http://www.stenclova.cz/

Malíř Pavel Forman se narodil v Bruntále roku 1977. Výtvarné umění studoval na univerzitách v Čechách (Palackého Univerzita v Olomouci) a v Německu (Humboldt University Berlin a Universität der Künste). Za svůj život realizoval mnoho výstav a to jak v České Republice, tak v zahraničí (Portugalsko, Dánsko, Německo…). Zároveň je autorem několika básnických sbírek.

(Zdroj: www.pavelforman.freepage.cz)

www.peron.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Forman a Ivana Štenclová: Cut out