Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Brunclík: Rozšířený obzor

Do 7.5.2019 bude v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografií a obrazů Pavla Brunclíka: Rozšířený obzor.

Poslední látkou reality je proměňování.     

Fotografie Pavla Brunclíka jsou analytickým zkoumáním postupu, jímž vznikají metafory: různému je cosi společné, jedno odkazuje přes druhé k třetímu, divoká krajina k vlnám a přes ně k tanci, fotografie k obrazu, abstrakce k figuře, ale to, co je jím společné, je beze jména. Protože jména ochuzují, nejsou-li suplementována nikoli viděním, nýbrž vizuální zkušeností.

Řekneme-li, že vlny tančí, není to figura řeči – celá tato řada přece zcela jasně ukazuje, jak se jedno stává druhým. A zcela stejně vzchází rozpoznatelný tvar z látky, která je texturou všeho viditelného, jakkoli tuto látku okem nespatříme, protože je to látka v pohybu. Živé je v tom, co považujeme za neživé, a naopak. Tato pohyblivost materiálu, z něhož je stvořena realita, však o sobě dává vědět tehdy, pokusíme-li se mít všechny Brunclíkovy fotografie a obrazy před očima naráz.

prof. Miroslav Petříček, Dr.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Brunclík: Rozšířený obzor