Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Paulina Ramírezová Štorek a Diego Ramírez: Guatemala zevnitř

22. 3.-6. 4. / Latin Art Gallery / Malba

Do 6.4.2018 bude v Latin Art Gallery, Jungmannova 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Paulina Ramírezová Štorek a Diego Ramírez: Guatemala zevnitř.

Tato výstava vzniká z vášně, kterou malíři mají pro umění, a z hrdosti, kterou cítí pro své lidi a svou zemi.

Guatemala, země, která kdysi byla jádrem mayské civilizace, je i nadále kulturně bohatá a pyšná na svou historii, plné pozůstatků zvyků a tradic, jež odrážejí silné mayské a španělské vlivy. Avšak masivní zprostředkování v transkulturním chování nových generací, ovlivněné zahraničními kulturními modely, zavinily odklon od kořenů kultur a tradic, čímž nastává hrozba, která způsobuje ztrátu hodnot a kulturní a společenskou identitu.

To je důvod, proč v rámci této výstavy „Guatemala zevnitř “ tito umělci z Guatemaly spojí úsilí, aby dali poznat své dílo, které odráží jejich vnímání, jak vidí z různých hledisek svou zemi.

Jejich obrazy jsou vytvořeny v různých formátech, jako diptych, triptych a polyptych. Používají různé techniky a materiály jako barevné tužky na lepenkovém kartonu Malmero a obrazy s akrylem na plátně.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Paulina Ramírezová Štorek a Diego Ramírez: Guatemala zevnitř