Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Patrik Kriššák / Goosebumps

Do 11.12.2019 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Patrika Kriššáka: Goosebumps.

Na nadcházející výstavě „Goosebumps“ vám představíme tvorbu Patrika Kriššáka, mladého malíře, jehož nekonečná potřeba experimentovat ho přivedla až k vytvoření své vlastní unikátní techniky malby. Své obrazy vytváří tak, že k jednotlivým tahům nepoužívá štětec, ale přímo barvu v zavařovacích sklenicích, které převrací na plátno a tahem vzniká barevná stopa. Takto vzniklé barevné plochy pak dále upravuje vymýváním, proškrabáváním nebo nanášením barevných glitrů. Jeho abstraktní kompozice jsou proto minimalistická s důrazem na samotné gesto.

Název „Goosebumps“, česky „husí kůže“, pak odkazuje na fyzilologickou reakci těla zvednutím chloupků na kůži vlivem chladu, ale také jako reakce na různé vizuální, pachové nebo zvukové vjemy. U filmu v kině nebo třeba za určitých situací, mezi které patří i vizuální umění… Pro autora je tak metaforou abstraktního umění, které je často spojeno se silným fyzickým a emocionálním prožíváním.

O autorovi:
Patrik Kriššák (*1986) je slovenský umělec generace Y narozený v bývalém Československu. V roce 2011 dokončil studium na Ostravské univerzitě v ateliéru Malba I. u prof. Daniela Balabána. Od roku 2011 žije v Praze. V roce 2011 byl nominován na Rakouskou cenu STRABAG Art Award a ve stejném roce následovaly nominace v České republice, a to Start Point Prize 2011 a na Cenu kritiky za mladou malbu a její přesahy v roce 2012. V roce 2015 se zúčastnil prestižní výstavy Zlínský salon mladých, v roce 2019 následovala nominace na slovenskou cenu Maľba roka 2019.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Patrik Kriššák / Goosebumps