Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Paralely – šperky Denisy Sedlákové a Kamily Housové Mizerové

1. 11.-3. 12. / Kuskovu / Design

Do 3.12.2016 bude v Galerii Kuskovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1, přístupná výstava Paralely – šperky Denisy Sedlákové a Kamily Housové Mizerové.

Pro obě autorky je v jejich tvorbě typická hravost, nadsázka a vtip. Jejich šperky jsou plně funkční a nositelné, přesto nepostrádají originalitu a neotřelost. Práci obou šperkařek spojuje i neustálé hledání nových materiálů, které často odráží svět a dění kolem nich. Na listopadové výstavě v Galerii KusKovu přestaví své nejnovější kolekce.

Denisa Sedláková uvede plstěné rostoucí variabilní šperky, do kterých promítá své nedávné okouzlení kovovými patentkami a vzpomínkami na první náhrdelníky z šípků, pecek a jader. Patentky a propojování hrají také důležitou roli u kolekce nových prstenů z pakfongu inspirovaných sběratelskými vášněmi. Celou instalací prochází motiv sbírání a kontrastu měkkých a tvrdých materiálů jako např. u další novinky – náušnic z titanu a plsti. Chybět nebudou ani starší kolekce v novém kabátě: Gumišperky (z přírodního kaučuku s kovovými detaily), Triohry (variabilní náušnice ze tří různých materiálů) a brože „kreslené“ pilkou podle dětských obrázků (nově s dotykem dalších materiálů).

Kamila Housová Mizerová se vedle ateliérového šperku věnuje i tvorbě drobných objektů a větších soch. Má sklony k abstrahování a dává přednost jednoduchým, jasně čitelným tvarům. Sama říká: “ Obě profese sochařská a šperkařská se v mé tvorbě volně prolínají. Sochařské principy zpracování, materiály a prostorovost vnáším do šperků – zvláště do broží, které jsou pro mne vždy malým reliéfem.“
Na výstavě „PARALELY“ představí 4 tematické skupiny šperků – Unikátní brože Obrazy a reliéfy na tělo, které kombinují jednoduché kovové tvary s ručně broušenými částmi z kosti, kamene, rohoviny nebo dřeva. Lehce surrealistické špendlíky Letci propojující rohovinu, stříbro, perleť, polodrahokamy a nerez. Kolekci broží Nanuky odkazující na letní čas strávený s dětmi. Brože jsou nýtovanou kompozicí z dřívek od nanuků s detaily z plátkového zlata a stříbra. A v neposlední řadě náhrdelníky Dutinky, ve kterých do pletených „sítí“ z příze nebo nerezi zachycuje autorka broušené korále.

O galerii:
Galerie KusKovu ve své stálé expozici prezentuje umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a jeho kombinací s rozličnými materiály. KusKovu představuje díla a kousky převážně českých výtvarníků, uměleckých kovářů a šperkařů, ať již zkušených, nebo začínajících. Velký důraz klade zejména na originalitu a profesionální zpracování. Galerie pravidelně pořádá výstavy výtvarníků pracujících s kovem, ale i jinými materiály a médii.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Paralely – šperky Denisy Sedlákové a Kamily Housové Mizerové