Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Paky Vlassopoulou: Be quiet

24. 3.-7. 5. / Nevan contempo / Instalace

Do 7.5.2016 bude v Galerii Nevan Contempo, U rajské zahrady 14, Praha 3, přístupná výstava Paky Vlassopoulou: Be quiet .

Přikazovací tón názvu výstavy řecké umělkyně Paky Vlassopoulou Be quiet svádí pozornost ke způsobům řešení aktuálních problémů Řecka, obecné problematiky mobility 21. století a také k zacházení s exponovanou a znovu expandující oblastí sochařství.
– – –
Paky Vlassopoulou (narozená 1985 v Řecku, žije v Athénách). Její práce se zabývá sochařstvím a problematikou jazyka, která je s ním spjata. Objekty přesahují vlastní formu a mohou být také vnímány jako slova a hmotné výpovědi. Práce Paky Vlassopoulou zkoumá a prozrazuje trvale složité vztahy mezi sochou, tělem a neadekvátností řeči či jazyka. Umělkyně se zúčastnila skupinových výstav v Řecku i v zahraničí, mezi nimi “Reverb: New Art from Greece” (Boston, USA/ 2014, kurátorky Evita Tsokanta, Eirene Efstathiou), “A thousand doors” (Gennadius Library, Athény/ 2014, kurátorka Iwona Blazwick,), “Afresh, A new generation of Greek artists”(National Museum of Contemporary art, Athény/ 2013, kurátorky Daphne Vitali, Tina Pandi, Daphne Dragona). Se svými kolegy umělci Chrysanthi Koumianaki a Kosmasem Nikolaou provozují v Athénách, Exarcheii nezávislý prostor pro umění 3 137, který založili v roce 2012.
pakyvlassopoulou.wordpress.com

Doprovodný program:

Chrysanthi Koumianaki, Kosmas Nikolaou & Paky Vlassopoulou – 3 137
prezentace a diskuze
Ateliér fotografie, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
úterý 29. 3., 14 h
Prezentace společného projektu a ateliéru tří umělců 3 137 a rozprava o athénské umělecké scéně, institucích, strategiích a programu uměleckých iniciativ, politických změnách a výstavě documenta 14.
3137.gr

Paky Vlassopoulou – Aquarium
komentovaná prohlídka výstavy s umělkyní a kurátorkou Edith Jeřábkovou
Nevan Contempo, U Rajské zahrady 14, Praha 3
úterý 29. 3., 18 hFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Paky Vlassopoulou: Be quiet