Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ondra Michálek: Mátový vlk

22. 2.-12. 3. / / Streetart a graffiti

Do 12.3.2018 bude ve Vanity Cocktail Bar, Dlouhá 46, Praha 1, přístupná zajímavá a hustá výstava Ondry Michálka: Mátový vlk.

Ondra Michálek, se živí se jako pop-artový ilustrátor a malíř. Mimo jiné je také spoluzakladatelem pražské galerie a sdíleného ateliéru Meet Art.
Svou tvorbu si zakládá na svém ikonickém, úderném a jasně rozpoznatelném stylu, který nezůstává bez názoru.
Autor vychází z individuálního komiksového stylu spojeného s pop-artem, do kterého prolíná své myšlenky a leckdy také postoj k životu. Tím se dostáváme i k tomu, co můžeme v jeho obrazech naleznout.
Vidíme v nich nejen vzdor ke společnosti, konzumu, ale i mezilidské vztahy dnešní doby. V této výstavě s výstižným názvem DOUBLE MEANING, můžete vidět obrazy, které se na první pohled nemusí zdát nijak složité, opakem však může být krutá realita prohloubená temnotou či vnitřním rozbrojem společnosti.
Jako dominantu v autorově tvorbě vidíme pokaždé ženu (údernou a rozhodnou) s fialovými vlasy, které splňují marnotratnou povahu člověka. Druhým velice podstatným znakem jsou silné odlesky, které obrazu dávají na důrazu.

Kurátorka: Barbara Adamcová

Výstava je prodejní.

www.ba-art.cz
www.matovyvlk.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ondra Michálek: Mátový vlk