Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ondra Michálek aka Mátový vlk: PassionFruit

13. 7.-17. 8. / Josie bar / Malba

Do 17.8.2018 bude v Josie Baru, Chlumova 9, Praha 3, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Ondry Michálka aka Mátového vlka: PassionFruit.

PassionFruit – Mátový Vlk
Tato výstava vychází z autorova příběhu, který se odehrává na pomyslné hraně snu a smrti. Kdy a jak se dá tato hranice porušit? Ukazuje naše snažení žít ve svém ideálním snu. Jenže život nám utíká mezi prsty a my ani nevíme, kdy smrt zasáhne. Na druhou stranu je tady stále „reálno“ reálný svět, který neustále a opakovaně sny nabourává, leckdy je zcela ničí. De facto realita bourá sen, který chce člověk žít. Z tohoto tématu vidíme i progres v autorově tvorbě, kdy volí nový styl. Tzv. vynechávání kusů těla, místy je velice nenápadný. To právě znázorňuje zmíněnou, pomyslnou hranici. V sérii šesti obrazů navíc můžeme rozpoznat narážky na věci okolo nás a dnešní styl života.
Dejte pozor, ať se nenecháte odtáhnout od svých snů!

 

O autorovi:
Ondra Michálek, se živí se jako pop-artový ilustrátor a malíř. Mimo jiné je také spoluzakladatelem pražské galerie a sdíleného ateliéru Meet Art a zakladatelem projektu PodObraz.cz. Svou tvorbu si zakládá na svém ikonickém, úderném a jasně rozpoznatelném stylu, který nezůstává bez názoru. Autor vychází z individuálního komiksového stylu spojeného s pop-artem, do kterého prolíná své myšlenky a postoj k životu. Tím se dostáváme i k tomu, co můžeme v jeho obrazech naleznout. Vidíme v nich nejen vzdor ke společnosti, konzumu, ale i mezilidské vztahy dnešní doby. Na to vše upoutávají dívky po vzoru pin-up, kde se za na první pohled lehce okázalou pózou skrývají hluboká témata.

Kurátorka: Barbara Adamcová

Výstava je prodejní.

www.ba-art.cz
www.matovyvlk.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ondra Michálek aka Mátový vlk: PassionFruit