Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Nika Holúsková: Duše masky

Do 3.3.2017 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná skvělá výstava Niky Holúskové: Duše masky.

Nika je mladá výtvarnice, jež vystudovala knižní grafiku na VOŠ Hellichova v Praze. Její expresivní grafiky, ilustrace a malby vycházejí z realismu a balancují na hranici tajemna a surreálna. Reflektují témata, která se týkají ponuřejší části lidského života – nicotnost duše, ošklivost, destrukce. V rámci své tvorby pak navazuje na díla například Oldřicha Kulhánka, Albína Brunovsého, Zdzislawa Beksinskiho, Erica Lacomba či H. R. Gigera.

Vystavovaná série s názvem Duše masky je pak jejím první zkušeností s malbou, kde se snaží vymanit z realismu kombinací expresivních tahů na plátno a nalepeného papíru s detailní kresbou. Zdatně tak vytváří silně emotivní koláž fantaskních tajemných figur. Většinou se jedná o portréty – masky, které zarývají možnou mimiku či pocity.

Nemožnost svobodně dýchat, vyjádřit se. Lapení ve vlastním těle.

Masky zároveň evokují hru. Hrou se stává i samotný proces malby, vznikající s velkou dávkou náhody. Až do posledního tahu není jisté, jak obraz dopadne.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Nika Holúsková: Duše masky