Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Nedělej scény. Nabídka práce v oblasti kultury?

Do 1.6.2018 bude v galerii GAMU, Malostranské náměstí 12, Praha 1 (vstup z průchodu), přístupná zajímavá scénografická výstava Nedělej scény. Nabídka práce v oblasti kultury?

Vystavují:

Inés Andučić, Iva Bartošová, Theodora Bognárová, Linda Holubová, Pavlína Chroňáková, Jana Kahounová, Barbora Maleninská, Pavel Morávek, Adam Repka, Alžběta Riegerová, Michaela Semotánová, Michal Spratek, Vesa Iliana Stankova, Anežka Straková, Anna Stříteská, Martin Šimek, Zuzana Štěpančíková, Petr Vaněk, Veronika Volfová, Magdalena Vrábová

Odborná spolupráce: Anna Hejmová
Supervize: Nikola Tempír

Scénografie je neoddělitelnou součástí divadla – živé akce, interpretace dramatu, jevištní realizace „tady a teď”. Tyto okolnosti jsou nezbytné při vnímání scénografie jako neoddělitelné složky divadelní inscenace, zároveň ale činí scénografii obtížně vystavovatelnou jako svébytné umělecké dílo.
Prezentace studentských prací je proto koncipovaná jako mozaika jednotlivých částí tvůrčího procesu, které jsme jejich vystavením zastavili v čase. Skrze jednotlivé fragmenty tak představujeme proces, ne výsledek. Realizace finálního scénického a scénografického řešení se vyvíjí až do premiéry, roste s jednotlivými reprízami inscenace a naplňuje se derniérou.


Výstava je realizována za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a DAMU v Praze.

Otevřeno denně mimo pondělí: 10-12 h a 13-18 h.

www.gamu.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Nedělej scény. Nabídka práce v oblasti kultury?