Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Miroslava Dvořáka: Z trhanců a Aldipel

Do 30.1.2016 bude v Týnské literární kavárně, Týnská 6, Praha 1, přístupná zajímavá prodejní výstava Miroslava Dvořáka: Z trhanců a Aldipel.

Miroslav Dvořák je český herec, v minulosti působil v Horáckém divadle v Jihlavě a v Městském divadle v Mostě. Hostoval v Divadle pod Palmovkou a v Národním divadle v Praze. Nyní je na volné noze. Jeho tvář je známá z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde ztvárnil roli bezcitného lichváře Rudovského.

Kromě činoherního hraní se také věnuje opernímu a operetnímu zpěvu. Mimo jiné koncertuje se sólistkou Hudebního divadla Karlín Gallou Macků a Karlem Bláhou, dlouholetým sólistou karlínské scény. Věnuje se recitační činnosti a divadlu jednoho herce, za které získal řadu ocenění.

Miroslav Dvořák působí jako pedagog na Mezinárodní konzervatoři a VOŠ herecké v Praze, kde vyučuje jevištní řeč. V agentuře AHA působí jako lektor rétoriky. Spolupracuje s TV Óčko – hlas Óčka. V poslední době se věnuje koncertnímu melodramu. Ve volném čase se věnuje výtvarné činnosti.

www.miroslavdvorak.wz.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Miroslava Dvořáka: Z trhanců a Aldipel