Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Miroslav Liederhaus: Břímě

Do 10.6.2018 bude v nové Tripartit gallery, Benediktská 9, Praha 1, přístupná výstava Miroslava Liederhause: Břímě.

„Zvedání, přemístění a ukládání břemen představuje velké riziko,“
jak praví poněkud strohá slovníková definice. Ovšem nikoliv platná pro tvůrce liederhausovského formátu, jemuž je kaskadérský balanc na struně napínavého experimentu přirozeným živlem. A snad i výzvou. Neboť každé břemeno je zároveň šance.
Neseme-li je s náležitým odhodláním, během cesty zákonitě dochází
k jeho a tím i našemu povznesení . A ve finále nezáleží na tom, zdali byl náš náklad obtížně vlečen, srdnatě rván vzhůru, rozvážně popotahován anebo se vší vášní uháněn, či snad zoufale jsme pod ním klesali anebo naopak s písní na rtu klusali, ba dokonce s nákladem cestou rozverně žonglovali. Zdá se, že Miroslav Liederhaus přináší do všední obtížnosti zcela zásadní objev: Konec legendy, Sisyfovská tragedie se nekoná.

Ing. Miroslav Liederhaus – umělecké zpracování kovu a skla – kovářské výrobky, kování a sklo Oficiálně se řemeslu věnuje od roku 1991. Od té doby byly v jeho dílně vyrobeny stovky výrobků – od tradičních kovaných mříží, plotů, zábradlí a brán, až po kované plastiky, nábytek, kliky, svítidla a jiné bytové doplňky. V posledních letech se zaměřuje převážně na kompletní vybavení interiérů. Spolupracuje i při tvorbě návrhů pro daný prostor a umístění. Specializuje se na výrobky, kde úspěšně využívá kombinaci kovu a skla.

www.liederhaus.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Miroslav Liederhaus: Břímě