Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mira Gáberová: Modrozelená

Jenom do 25.10.2016 bude v rámci Galerie 207 v Ateliéru intermediální konfrontace VŠUP / UMPRUM, místnost 302 ve 3.patře, Nám. Jana Palacha 80, Praha 1, přístupná výstava Miry Gáberové: Modrozelená. Prezentace autorky: út 18.10.2016 od 16:10 v učebně č. 411.

Výstava Modrozelená prezentuje tříkanálovou videoinstalaci pracující s dvěmi různými typy klíčovacích pozadí. Projekt vznikal na rezidentním pobytu autorky v Polské Wroclawi v letošním roce.

Mira Gáberová je autorka, jejíž tvůrčí východiska i podstatná část dosavadní činnosti souvisí především se slovenským prostředím. Nicméně v posledních letech přesunula své působení i do pražského uměleckého kontextu. Její práce se pohybují v rozmezí od videí, performancí a videoperformancí až k malbě a kresbě. Zatímco v prvních zmíněných okruzích se uplatňují především aspekty spojené s tělesností, u její tvorby v tradičních výtvarných médiích se projevuje její zájem o ornamentální struktury a pohrávání si s hranicí kýče.

Jedním ze zásadních vyjadřovacích prostředků autorky je již dlouhá léta médium videa. V jejích starších videích se v vyskytují dvě paralelní tvůrčí polohy.  U obou z nich můžeme nalézt práci s tělesností, její intimitou a jejím narušováním, ale i s ironií a humorem.

(zdroj: artlist.cz/ autor anotace Viktor Čech)Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mira Gáberová: Modrozelená