Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milan Houser: Pictura naturans

7. 12.-24. 1. / DSC Gallery / Instalace

Do 24.1.2017 bude v Galerii Dvorak Sec Contemporary, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná skvělá výstava Milana Housera: Pictura naturans.

Milan Houser se dlouhodobě věnuje abstraktní malbě prolínající se s objektovou tvorbou. Od roku 2008 jako pedagog na Fakultě výtvarných umění v Brně a od roku 2011 se stal jejím děkanem. Jeho díla jsou zastoupena ve státních a soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí.
Houser na této své druhé výstavě v DSC Gallery dále rozvíjí svou práci se speciálně vyráběným lakem, který je jeho dominantním technologickým prostředkem. Jeho obrazy vznikají tak, že lak opakovaně nalévá a nechává schnout, aby se tak z mělkých okrajů dostával k mohutné hloubce a komplikovaným barevným fúzím. Jak popisuje kurátor výstavy Václav Hájek, výrok „pictura naturans“ odkazuje právě k procesuálnosti tvorby, k pohyblivosti proměn, k odkrývání možností malby „an sich“. Nové obrazy Milana Housera jsou na konstrukcích/kostrách vypnuté jako impregnované kůže. Integrální součástí výstavy jsou i vyklíčené brambory, které zcepeněly v bronzovém odlitku v různé fázi pohybu. Část objektů je vystavena ve speciálně navržených vitrínách od Studia Olgoj Chorchoj.



Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milan Houser: Pictura naturans