Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michail Ščigol: „Se Šporkem a Braunem“

Do 10.4.2020 bude v suterénním foyer Divadla Bez Zábradlí, palác Adria, Jungmannova 31, zdarma přístupná v době kolem představení (18:00 – 19:00) nebo po domluvě s galeristou prodejní výstava obrazů Michaila Ščigola: „Se Šporkem a Braunem“.

Michail Ščigol, český malíř ukrajinského původu, romantický expresionista, se narodil 26. srpna roku 1945 v Čeljabinsku. V letech 1964 až 1970 absolvoval Vysokou školu architektury v Kyjevě, později ještě nástavbu urbanistiky Vysoké školy architektury v Moskvě. Nevyzpytatelná cesta života ho v roce 1990 přivedla do lázeňského městečka Železnice u Jičína. Zde, v místní krajině, prostředí a společnosti lidí nachází novou cestu, východisko, směr. Maluje. Vnímá krajinu, vede dialog s novým prostředím, interpretuje své city, prožitky, vytváří si pevné a stabilní body ve svém světě a životě.

…..

Všechny fotky z výstavy: Honza Ch., ze společenské části vernisáže: Petr Novotný.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michail Ščigol: „Se Šporkem a Braunem“