Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Markéta Hlinovská: Mon

Do 31.10.2016 bude ve Studiu Hrdinů, v prostředním vchodu do Veletržního paláce, -2 p. (druhý suterén), Dukelských hrdinů 47, Praha 7, přístupná výstava Markéty Hlinovské: Mon.

Výstava s názvem Mon volně reaguje na uvedenou inscenaci Pan Theodor Mundstock. Autorské a polemické uchopení slavného románu Ladislava Fukse v režii Miloše Horanského bylo poslední premiérou Studia Hrdinů minulé divadelní sezóny. Výstava reaguje na rytmus hry a mluví jazykem podobenství.

Markéta Hlinovská (1978, Praha) absolvovala v letech 2002-2008 Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér Grafika I, prof. Jiří Lindovský). V letech 2006-2007 studijně pobývala na École Nationale Supérieure d´Art v Dijonu. Za diplomovou práci Kočkolit obdržela v roce 2008 Cenu rektora AVU a ateliérovou cenu. V témže roce obdržela zvlástní ocenění národního kola soutěže Henkel CEE Art Award 2008 za kresbu.

Návštěva výstavy je možná vždy před představením a po něm, dále v rámci komentované prohlídky, je-li uvedena v programu. Studio Hrdinů ve Veletržním paláci v Praze, vstup E – uprostřed budovy Národní galerie v ulici Dukelských hrdinů 47, Praha 7.

www.hlinovska.com

Kurátorka: Tereza Sochorová HorákováFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Markéta Hlinovská: Mon