Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marie Ban, Bára Olmrová a Lucie Straková: Setkání na okraji příběhů

Do 4.7.2019 bude v Galerii „Toyen“ v podzemí Informačního centra MČ Praha 3, Milešovská 1, Praha 3 (přímo na Náměstí Jiřího z Poděbrad), přístupná zajímavá a krásná výstava obrazů Marie Ban, Báry Olmrové a Lucie Strakové: Setkání na okraji příběhů.

Otevřeno: Po, St 9-19 hodin; Út, Čt, Pá 9-16 hodin. Vstup zdarma.

Bára Olmrová

Narodila se v roce 1984 v Pyšelích u Benešova. Vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara a Fakultu umění a designu na ZČU v Plzni, obor Ilustrace a grafický design u akad. mal. Josefa Mištery. V současné době žije a pracuje v Praze. Věnuje se malbě, ilustraci a grafickému designu.

Marie Ban (*1982)

Maluje jemné olejomalby obsahující realistické prvky, ale celkové pojetí a barevnost jim dodávají spíše nereálný či snový charakter. Snaží se malovat estetické a pozitivně laděné obrazy, které jsou příjemné na pohled a zároveň mohou být důvodem k zamyšlení či pobavení. Má ráda krajinomalbu, hru s barvami a vytváření poetických dojmů. Kromě malby se věnuje grafickému designu a vlastní značku oblečení, jejichž potisky navrhuje.
Narodila se a studovala v Praze a v letech 2004-2012 žila ve španělské Andaluzii, kde byla členkou Aplamy, uměleckého spolku města Malagy. V Malaze měla taky roku 2008 první samostatnou výstavu. Od roku 2012 žije v České republice, ale ráda se nechá inspirovat motivy z různých koutů této planety, vlastními zkušenostmi či vnitřním světem.
Lucie Straková
Narodila se v roce 1976 v Praze. V současnosti se věnuje nejraději ilustraci a malbě. Ve volné tvorbě ji inspirují především setkání s lesy, stromy, zvířaty a sny. Zajímá ji také jemné prolínání snových obsahů a imaginací do reality, prostor pro tajemství. Krajinami srdce jsou brdské lesy, krkonošská tundra v oblasti Studniční a Luční hory a další mnohá místa vnějšího i vnitřního putování.
……
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.


Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marie Ban, Bára Olmrová a Lucie Straková: Setkání na okraji příběhů