Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marie Ban, Bára Olmrová a Lucie Straková: Setkání na okraji příběhů

Do 4.7.2019 bude v Galerii „Toyen“ v podzemí Informačního centra MČ Praha 3, Milešovská 1, Praha 3 (přímo na Náměstí Jiřího z Poděbrad), přístupná zajímavá a krásná výstava obrazů Marie Ban, Báry Olmrové a Lucie Strakové: Setkání na okraji příběhů.

Otevřeno: Po, St 9-19 hodin; Út, Čt, Pá 9-16 hodin. Vstup zdarma.

Bára Olmrová

Narodila se v roce 1984 v Pyšelích u Benešova. Vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara a Fakultu umění a designu na ZČU v Plzni, obor Ilustrace a grafický design u akad. mal. Josefa Mištery. V současné době žije a pracuje v Praze. Věnuje se malbě, ilustraci a grafickému designu.

Marie Ban (*1982)

Maluje jemné olejomalby obsahující realistické prvky, ale celkové pojetí a barevnost jim dodávají spíše nereálný či snový charakter. Snaží se malovat estetické a pozitivně laděné obrazy, které jsou příjemné na pohled a zároveň mohou být důvodem k zamyšlení či pobavení. Má ráda krajinomalbu, hru s barvami a vytváření poetických dojmů. Kromě malby se věnuje grafickému designu a vlastní značku oblečení, jejichž potisky navrhuje.
Narodila se a studovala v Praze a v letech 2004-2012 žila ve španělské Andaluzii, kde byla členkou Aplamy, uměleckého spolku města Malagy. V Malaze měla taky roku 2008 první samostatnou výstavu. Od roku 2012 žije v České republice, ale ráda se nechá inspirovat motivy z různých koutů této planety, vlastními zkušenostmi či vnitřním světem.
Lucie Straková
Narodila se v roce 1976 v Praze. V současnosti se věnuje nejraději ilustraci a malbě. Ve volné tvorbě ji inspirují především setkání s lesy, stromy, zvířaty a sny. Zajímá ji také jemné prolínání snových obsahů a imaginací do reality, prostor pro tajemství. Krajinami srdce jsou brdské lesy, krkonošská tundra v oblasti Studniční a Luční hory a další mnohá místa vnějšího i vnitřního putování.
……
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marie Ban, Bára Olmrová a Lucie Straková: Setkání na okraji příběhů