Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Magdaléna Ševčík – Ani teď / Ani nikdy

Do 20.8.2017 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá výstava obrazů Magdalény Ševčík – Ani teď / Ani nikdy.

Ani teď / Ani nikdy je vizuálně podmanivou osobní zpovědí brněnské malířky, která se netají tím, že si občas ve tři ráno vypije na balkóně horké kakao a za den namaluje klidně tři obrazy.

Výstava představí autorčiny nejnovější práce, které vznikaly postupně během posledních několika měsíců. Typická je pro ně intimní, melancholická procítěnost ve spojení s precizností geometrie. Díla Magdalény Ševčík disponují podmanivou atmosférou. Jsou o kontrastech. Jsou o hlubokých vnitřních prožitcích.

Magdaléna v nich pracuje s měkkými, dynamickými proudy barev, které jsou vždy konfrontovány se striktními geometrickými liniemi. Toto střetnutí je přátelského rázu. Měkkost i geometrická preciznost se skvěle doplňují a koexistují na plátnech ve vizuální symbióze. Geometrické křivky někdy pocit negují, podněcují nebo ucelují a zdůrazňují jeho intenzitu.

https://www.instagram.com/magsevcikgallery/



Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Magdaléna Ševčík – Ani teď / Ani nikdy