Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Magdalena Nagyová & Martin Ptáček

Do 23.8.2020 bude na kulturní lodi Cargo gallery, Náplavka, Praha 5, u Palackého mostu, přístupná zajímavá výstava obrazů Magdaleny Nagyové & Martina Ptáčka.   Otevřeno 16:00 – 22:00 (a také v závislosti na probíhajících akcích na lodi / v galerii).

MAGDALENA NAGYOVÁ

Tvorbu Magdalény Nagyové lze označit jako impresionismus s výrazovými prostředky svérázně uchopeného expresionismu. Nalézáme zde snahu zachytit pomíjivou náladu a vnitřní rozpoložení na téměř neměnném zevnějšku barvami pohlcujícími diváka jako na obrazech Edvarda Muncha, Proces samotného malování je odpovídající sdělení – odhalit svět pod povrchem, a proto se náčrt hrubých obrysů a šrafování objevuje až na již hotové malbě. Tato výstava je autorčin deníček nálad ve formě autoportrétů.

MARTIN PTÁČEK

Zanechal svou stopu mezi uměleckými truhláři, v divadlech, u filmu jako výtvarník, malíř pozadí a patinér. Nyní vede řemeslně-umělecký ateliér s většinovou náplní interiérového designu, užitého a výtvarného umění. Jeho volná tvorba se dotýká převážně zachycení lidských témat. Používá rozměry alegorií pro nálady, niterné démony, nebo okamžité pocity.

„Namaluj obraz, vymysli myšlenku, zabal to do slov….
nebo vymysli obraz, namaluj myšlenku a slov už není třeba.“

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Magdalena Nagyová & Martin Ptáček