Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lukos Hey – Skryté poklady Prahy

25. 4.-15. 5. / Palác Lucerna / Malba

Do 15.5.2019 bude v kavárně Lucerna v Paláci Lucerna, Vodičkova 36 (vstup též průchodem ze Štěpánské 61), Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava nejnovějších obrazů australského umělce Lukose Heye.

Lukosova umělecká díla jsou dnes mezinárodně uznávaná jako díla, která vizuálně vysvětlují 4. dimenzi, což je vyšší, než nám známá 3. dimenze. „Jak vypadá koule zobrazená 4 dimenzionálně?“ … Lukos na tuto otázku nedávno odpověděl obrazem s názvem „Železniční stanice Vyšehrad projektovaná do Hopf fibration“. Jestli je to pro Vás matoucí, pak je to v pořádku :). Ale pro vydavatele časopisu Physics Today to byl první vizuální obraz, zachycující tento podivný jev, cosi v srdci naší existence a možná mapu k základnímu vesmíru v nás všech.

……….

Lukos Hey studoval na University of Newcastle and Hunter Institute of Technology pod uměleckým vedením Johna Morrise a Richarda Tippinga.

V současné době žije, tvoří a vyučuje umění v Praze. Motivy jeho obrazů jsou především australská krajina, oceány a inspirace pražskými zákoutími. Procestoval Evropu, Asii, USA a své dojmy z cest v podobě obrazů předvedl i ve své domovině, v Newcastlu a Sydney v Austrálii.

http://fotoroman.cz/lukos/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lukos Hey – Skryté poklady Prahy