Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lucie Koldová: Light Levels

1. 3.-20. 4. / Kvalitář / Design

Do 20.4.2018 bude v Galerii Kvalitář, Senovážné náměstí 17, Praha 1, přístupná zajímavá a náročná světelná instalace Lucie Koldové: Light Levels. Všechny ukázky z výstavy: Petr.

Galerie Kvalitář zahajuje sezónu designových výstav, které budou v roce 2018 primárně zaměřené na české sklo, výjimečnou sólovou instalací přední české designérky Lucie Koldové. Expozice s názvem „Light Levels“ navazuje na koncept simulovaného domu, který Lucie Koldová navrhla pro projekt Das Haus na mezinárodním veletrhu designu IMM – Cologne. Na výstavě uvidíte zcela nové kolekce svítidel a nábytku.

K vidění zde jsou zcela nové kusy světel, které Lucie navrhla pro firmu Brokis. Například různě variované lampy Puro tvarované do hvězdicové kompozice, nebo v červené barvě simulující oheň. Velkou pozornost na sebe také poutala nová zakázka pro firmu TON v podobě křesla inspirovaného tvarem chipsu. Posadit se také budete moct na nové pohovky, které vznikaly pro firmu Prostoria.

Program letošních expozic, v prostorech vyhrazených pro design, přibližuje kurátor Jan Dotřel: „Hledal jsem téma, které by bylo pro český design dominantní i určující zároveň. A je to právě české sklo, ve kterém máme i ve srovnání se světovou scénou jistý druh prvenství. Z tohoto důvodu jsem se nejprve rozhodl oslovit Lucii Koldovou, která je v práci se sklem skutečnou špičkou.“

Kurátor výstavy: Jan DotřelFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lucie Koldová: Light Levels