Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Letní klauzury Scholastiky 2017

4. 7.-8. 8. / Galerie 1.patro / Design

Do 6.8.2017 bude v Galerii 1.patro, Myslíkova 9, Praha 1, přístupná výstava Letní klauzury Scholastiky 2017.

V ateliérech grafického, produktového, interiérového a módního designu a šperku probíhaly obhajoby ve čtvrtek 29. června, veřejné obhajoby v ateliérech malby, sochy, komiksu a fotografie probíhaly v pátek 30. června 2017.

Scholastika je soukromá vzdělávací platforma a vyšší odborná škola sídlící na pražských Vinohradech, v těsné blízkosti Českého rozhlasu a perly brutalistní architektury – budovy Transgasu. Cílem této instituce je nabízet široké veřejnosti možnost vzdělávání v oblasti výtvarného umění a designu.

Ve Scholastice může studovat kdokoliv, jakéhokoliv věku, pod vedením těch nejlepších současných designérů, umělců a teoretiků. Škola nabízí dvojí možnost studia – semestrální kurzy ve 14 oborech umění i designu a od září 2016 studium na vyšší odborné škole v oborech produktový nebo grafický design.

Scholastika vyplňuje absenci prakticky orientovaného vzdělávání založeného na reflexi současného vývoje aktuálních technologií. Navázala spolupráci s výjimečnými a respektovanými odborníky, profesionály z řad designerů, umělců a teoretiků české i mezinárodní scény.

Scholastiku založili v roce 2012 jako vlastní vzdělávací projekt vizuální umělci, spolužáci z AVU a UMPRUM Ondřej Brody a Evžen Šimera. Od té doby škola získala odborné uznání i řadu ocenění (například Hlavní cena pro prezentaci škol na DesignBloku 2015).

http://www.scholastika.cz/o-scholastice/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Letní klauzury Scholastiky 2017