Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kengo Kuma: Woven / tkaná architektura

Do 20.11.2016 můžete v Galerii Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1, navštívit zajímavou výstavu světoznámého architekta Kengo Kumy: Woven / tkaná architektura.

První výstava významné osobnosti současné světové architektury ve střední Evropě, která se koná ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT a pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR. Ateliér představí Kumovy projekty s modely s důrazem na evropský kontinent, součástí výstavy byla i přednáška Kenga Kumy předcházející zahájení výstavy.

Woven / tkaná architektura

Architekturu plánujeme pozvednout z „krabicové“ formy v cosi „tkaného“. Dvacáté století bylo ér ou betonu, který transformoval budovy do krabic a uvěznil lidi v těžkých a tmavých prostorech. Náš přístup je metaforou k oblečení. Můžeme tak obnovit šťastný vztah mezi lidskými těly a budovami. Česká republika je známá krásnými krajkami, proto je pro nás obzvláště významné, že naši výstavu o „tkaní“ můžeme uspořádat právě v této zemi.

kengo kuma and associates

Kengo Kuma je celosvětově uznávaný japonský architekt, který má pobočky jak v Tokiu a Paříži. Mezi z jeho nejznámějších děl patří např. Muzeum dřevěného mostu Yusuhara, Water/Glass(AIA Benedictus Award), Stage in Forest, Asakusa, Výzkumné centrum v Muzeu Prostho GC, Sunny Hills Japan, lázněGinzan ‚Shirogane-yu‘, restaurace Sake No Hana, Green Castnebo Toyoma Center for Performance Arts (Architectural Institute of Japan Annual Award). Mezi současné práce patříKabukiza, Besancon Arts and Culture Center a FRAC v Marseilles.

V roce 2015 byl vybrán jako autor Olympijského stadiónu pro OH 2020.

Kuma je rovněž autorem několika publikací, například Anti-Object, z nedávné doby Natural Architecture a Small Architecture, jež získaly širokou čtenářskou obec z celého světa.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kengo Kuma: Woven / tkaná architektura