Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kateřina Sýsová – Angst

13. 3.-15. 5. / Mamacoffee / Fotografie

Do 15.5.2019 bude v 1.patře kavárny Mammacoffee, Vodičkova 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Kateřiny Sýsové: Angst.

Všechno se zdá být v pořádku. Kam ale zmizelo všechno to sebevědomí? Mám strach někam jít, zatímco se ostatní pohybují dopředu. Iracionální úzkostné stavy a emocionální problémy v různých sociálních situacích jsou extrémně svazující a nedovolují se chovat přirozeně a uvolněně. Cítit se mezi lidmi trošku doma – s tím má problém skoro 40 % populace.

Kateřina Sýsová (SÝSA) studuje na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, kromě toho vystudovala žurnalistiku na FSV UK. Ve své tvorbě se věnuje inscenovaným autoportrétům. V souboru Angst, který prezentuje na výstavě, zpracovává svou sociální fobii. V hravých autoportrétech ztvárňuje pocity, které souvisejí s nedostatkem sebevědomí a úzkostnými stavy. Nepříjemná až kýčovitá vizualita poskytuje divákovi prostor pro zamyšlení nad pocity souvisejícími s emočními problémy v každodenních sociálních situacích. Přestože autorčin soubor řeší vážná témata, zachovává si humornou notu, nadhled a sebeironii. www.sysova.cz / www.instagram.com/kejtsy/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kateřina Sýsová – Angst