Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Katerina Kyselica: Všemožné

Do 11.8.2017 bude v Café Jericho, Opatovická 26, Praha 1, přístupná výstava Katerina Kyselica: Všemožné.

Kateřina Kyselica žije v New Yorku, kde se věnuje výtvarné práci a současně je ředitelkou firmy KADS New York a projektu Celebrating Print, který se zabývá uměleckou grafikou střední a východní Evropy a představuje volnou grafiku jako fenomén myšlení, od jejího moderního zrodu ve 20. století až po současnou tvorbu s přesahy do jiných médií.
Na výstavě, kterou uvedla Alena Laufrová, autorka mimo jiné představuje výběr z jejich společného „projektu“ KORESPONDÁŽ A+K.

Výstava „vše.možné“ v literární kavárně Jericho představuje výběr grafik, koláží a kreseb výtvarnice Kateřiny Kyselicy z cyklu Chez Maman (2012), Etudy (2015) či Deset stupňů ke zlaté (2016). Autorčiny práce nabízí konstruktivní kompozice vystavěné na elementu náhody, v nichž je zašifrovaný příběh o člověku. Strukturu ploch často tvoří písmo jako autentický výraz volně plynoucí myšlenky nebo ji animuje kolážovaný text a vyzývá diváka k rozluštění.

Kateřina Kyselica (nar. 1973 v Karviné) vystudovala vysokou školu uměleckou ve státě Virginie v USA, poté volnou grafiku v Manhattan Graphics Center v New Yorku. Věnuje se zejména práci na papíře – kombinované technice, koláži a volné grafice. Její tvorba byla prezentována jak na skupinových výstavách v USA (International Print Center New York, Center for Contemporary Printmaking, BBLA Gallery či JVS Project v New Yorku), Francii (Galerie Brun Leglise) a České republice (Galerie Holar, zámek Bystřice pod Hostýnem), v Paříži a v České republice, tak na individuálních výstavách v New Yorku. Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách. Kyselica je redaktorkou mezinárodního časopisu Celebrating Print zaměřeného na volnou grafiku ve Střední a Východní Evropě.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Katerina Kyselica: Všemožné