Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kateřina Kryslová – Schizoafektivní porucha a jak se jí bránit

Do 30.4.2016 bude v uměleckém klubu a mapovém centru Žižkovšiška, Bořivojova 67, Praha 3, přístupná výstava obrazů a kreseb Kateřiny Kryslové: Schizoafektivní porucha a jak se jí bránit.

Autorka k výstavě píše:

Výtvarný projev se pro mě stal útočištěm radosti i starosti, moje území, moje teritorium, místo, kde si můžu svobodně dělat, co chci. Prolínání se nápadů a technik a odvaha pustit toho druhého na svoje území a respektovat ho.“
Kromě řemesla jsem se začala věnovat experimentování s různými technikami. Spolupracuji s dvěma výtvarníky Filipem Kazdou, Jardou Kerblem a řezbářem Pavlem Kodejšem.
Ilustrovala jsem nějaké brožury s psychiatrickou tématikou “ Schyzoafektivní porucha a jak se jí bránit“. Moje motivy byly použity jako reklama na psycho farmaceutika, dále třeba ilustrace titulní strany časopisu Vesmír….
Pracuji jako odborný asistent v sociálních službách v Modrém Klíči, kde vedu klienty s mentálním a kombinovaným postižením v chráněné dílně – kovovýroba šperky, výroba ručního papíru, smalty, malování obrazů atd.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kateřina Kryslová – Schizoafektivní porucha a jak se jí bránit