Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Kamil Lhoták – Amerika

Do 14.2.2018 bude v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná skvělá výstava Kamil Lhoták – Amerika.

Prodejní výstava unikátní kolekce původních kreseb tuší na papíře z r. 1951, na téma poválečná Amerika.

Světlo světa tato kolekce spatřila doteď pouze několikrát. Celý cyklus známých kreseb byl poprvé vystaven na výstavě v Numizmatické galerii ENA v roce 2013,  na Generálním konzulátu ČR v Chicagu, Illinois v roce 2014 a v Czech and Slovak Museum (Anderson Gallery) v Cedar Rapids, Iowa v roce 2015. V lednu 2018 bude vystaven v knupp gallery | Prague a bude k němu vytištěn sběratelský katalog, doplněný o krátké verše ke každé kresbě, od Karla Sýse.
Kresby nebyly doposud nikde jinde vystavovány ani prezentovány a prodávány.
Ke každé kresbě náleží čtyř stránkový certifikát (který nyní tvoříme) s průvodním textem a podpisem Kamila Lhotáka mladšího, dále tajemníka Spolku přátel Kamila Lhotáka panem Ing. Evžena Škňouřil a v poslední řadě mým podpisem z pozice galeristy. Certifikát bude obsahovat titulní stranu kolekce kreseb, dále reprodukci dané kresby, stranu s textem a dále úvodní text k celé kolekci, který psal KL na stroji.
Kamil Lhoták se narodil 25. 7. 1912 v Praze a zemřel 22. 10. 1990 tamtéž. Kamil Lhoták byl český malíř, grafik a ilustrátor, člen Skupiny 42. Studoval Právnickou fakultu v Praze. V malířství byl autodidaktem. Roku 1939 měl první samostatnou výstavu. V témže roce vystavoval jako host na členské výstavě Umělecké besedy, jejímž členem se stal v následujícím roce a pravidelně se účastnil jejích akcí. Od roku 1942 členem skupiny 42, byl zastoupen na všech jejích expozicích. V témže roce měl samostatnou výstavu v Alšově síni Umělecké besedy. Roku 1932 podnikl cestu do Rakouska a Itálie, 1938 do Francie, 1947 opět do Francie. Od roku 1945 členem SČUG Hollar. Od roku 1946 se účastnil výstav v zahraničí. V roce 1947 získal I. mezinárodní cenu benátského bienále za kreslený film Atom na rozcestí.


Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Kamil Lhoták – Amerika