Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jitka Mikulicová: Havaj

končí 29. června / Galerie Petr Novotný / Malba

Do 29.6.2019 bude v Galerii Petr Novotný, Heřmanova 35, Praha 7 (kousek nad Veletržním palácem), přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Jitky Mikulicové: Havaj. Otevřeno Út – Pá 12 – 18, sobota po tel. domluvě.

Malířka Jitka Mikulicová studovala u Jiřího Davida na VŠUP (2004-7) a u Martina Mainera na FAVU (1999-2004). V rámci studií absolvovala stáž u Neo Raucha na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku. V letech 2008-10 studovala na HISK v belgickém Gentu. V roce 2009 byla finalistkou Ceny kritiky pro mladou malbu.

….

Jitka Mikulicová (*1980 Hustopeče) diplomovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru intermediální konfrontace souborem Vytrhnutých obrazů. Zajímá ji nově vztah formy a obsahu díla, téma, které už postmoderní generace dávno odložila k ledu jako vzpomínku na marxistickou dialektiku. Dekonstrukcí obrazových informací a jejich novou konstrukcí se pokouší objevit jiné, skryté významy, nebo je náhodně záměrným posunutím prvků vytvořit. Její hra je komplikovaná a její výsledek může mít překvapivě rozdílné výstupy. Částečně se odkazují na její starší práce využívající jako skladebný a estetický motiv dřevěné intarzie. Některé obrazy připomínají jakýsi vzorník formálních možností, v dalších se objevují prvky popkultury jako věčně iritující konfrontace vysokého a nízkého. Najednou se ale mezi portréty objeví portrét malého dítěte z kamenného náhrobku, osobní zkušenost autorky. Tu později zpracovala konceptuálně: nechala kamenorytce „vyrobit“ rozesmáté portréty svých známých, které vyfotografovala. Vyvolává tak staré dobré duchy banálních otázek jako Co je autentické umění? Je nutné zvládat řemeslo a je náš navigovaný řemeslník umělec? Náhrobky samotné – tato nebezpečná hra s živými – mají ale samozřejmě desítky dalších asociací…

Zdroj: http://www.prague-art.cz/katalog/autori/54-jitka-mikulicova/

…..

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jitka Mikulicová: Havaj