Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Thýn: Tvar, práce a dvě tlustá břicha

8. 2.-6. 4. / Hunt Kastner / Fotografie

Do 6.4.2019 bude v galerii Hunt Kastner, Bořivojova 85, Praha 3, přístupná zajímavá výstava Jiřího Thýna: Tvar, práce a dvě tlustá břicha.

Jiří Thýn je jedním z předních výtvarných umělců své generace, kteří pracují v médiu fotografie. Pro Thýnovu práci je charakteristické, že překračuje hranice fotografického média a využívá i dalších vyjadřovacích prostředků. Výstava Tvar, práce, a dvě tlustá břicha byla v počáteční fázi inspirována prací polské umělkyně Aliny Szapocznikow která ve svých plastikách tématizovala lidské tělo.

……….

 

Ve své práci ohledává Jiří Thýn možnosti fotografie a testuje hranici mezi fotografovaným a viděným. Přestože řadí fotografie do cyklů, nevytváří početné série snímků na jedno téma. Cyklus využívá jako rámec přemýšlení o určitém problému, na který ukazuje z různých úhlů pohledu. Na výstavách kombinuje fotografie různých formátů s trojrozměrnými objekty a vytváří rytmizovaný celek, kde meziprostory zesilují sdělení. Obnažuje fotografii, aby ukázal, co předurčuje veškerou práci v tomto médiu. V jeho tvorbě se fotografická tradice nenásilně propojuje se současným postkonceptualismem.

…..

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Thýn: Tvar, práce a dvě tlustá břicha