Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Anderle: Zlatý věk

12. 9.-14. 10. / Galerie Moderna / Malba

Do 14.10.2018 bude v galerii Moderna, Masarykovo nábřeží 24, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava Jiří Anderle: Zlatý věk. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Jiří Anderle představuje ojedinělý umělecký fenomén, jehož dílo charakterizuje rozpětí mezi racionálním a fantazijním, mezi konstrukcí a hrou.
Více jak padesát obrazů, a grafických listů představí v GALERII MODERNA výtvarník, který vytvořil nový metaforický svět vztahů, významů, prožitků a emocí, a svou osobitou tvorbou se tak právem přiřadil k vrcholům české výtvarné scény 20. století. U příležitosti výstavy vychází publikace vzpomínek a rozhovorů Jiřího Anderleho.
“Zlatý věk“.

 

JIŘÍ ANDERLE se narodil 14. září 1936 v Pavlíkově u Rakovníka. Vystudoval Vyšší školu uměleckého průmyslu a v letech 1955-1961 AVU v Praze (malbu u Antonína Pelce, grafiku u Vladimíra Silovského, dějiny umění u V. V. Štecha a Jiřího Kotalíka). Následujících 8 let působí v Černém divadle, které založil jeho kolega ze studií, režisér a výtvarník Jiří Srnec. Během zájezdů do zahraničí poznává díla starých mistrů a navštěvuje také expozice významných světových tvůrců. V letech 1969-1973 byl asistentem prof. Jiřího Trnky a prof. Zdeňka Sklenáře na VŠ UMPRUM v Praze. V roce 1966 působí na Mezinárodní letní akademii v Salzburgu. Samostatně vytavuje po celém světe od roku 1966, je zastoupen ve sbírkách u nás i v zahraničí. Získal řadu prestižních ocenění. Věnuje se malbě, grafice i ilustracím.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Anderle: Zlatý věk