Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jindřich Štreit a další fotografové: Jsme ze stejné planety

Do 19. 3. 2016 bude v Institutu Cervantes, Na Rybníčku 6, Praha 2, přístupná hlavní část putovní výstavy Jsme ze stejné planety, která představuje fotografie Jindřicha Štreita a dalších fotografů.

Putovní výstava Charity ČR ukazuje, jak se se žije cizincům v České republice. Program probíhá ve spolupráci s Instituto Cervantes Praha, kde bude od 10. února vystavena základní část souboru fotografií Jindřicha Štreita. První část výstavy lze do 16. března 2016 navštívit v Americkém centru.

Soubor předního českého fotografa propojuje fotografie a příběhy cizinců z celého světa, kteří našli domov v České republice, a tak naší společnosti přinášejí velké obohacení. Součástí večera bude diskuse a hudební vystoupení.

Za programem stojí Jsme ze stejné planety, z.s., Instituto Cervantes, Americké centrum a Charita Česká republika.

Jindřich Štreit se narodil 5. 9. 1946 ve Vsetíně, věnuje se převážně dokumentární fotografii. Absolvoval Pedagogickou fakultu univerzity Palackého v Olomouci, roku 2009 se po obhájené kandidatuře na AMU stal profesorem. Od roku 1967 uskutečnil na 900 výstav v řadě zemí po celém světě, vydal na tři desítky knižních publikací a od roku 1990 se soustavně věnuje humanitární a charitativní činnosti. Je autorem cyklů fotografií zaměřených na subkulturu Romů a přistěhovalců.Fotografie z výstavy