Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jana Kasalová: Dobrá adresa

Do 20.5.2016 bude v pasážové galerii Ferdinanda Baumanna, Štěpánská 36, Praha 1, přístupná výstava Jany Kasalové: Dobrá adresa.

Výstava Jany Kasalové v Galerii Ferdinanda Baumanna má téměř vizitkový formát. Rozvíjí autorčin stálý zájem o emotivní topografii místa, svázanou s objektivní i subjektivní historií. Zabývá se lidskou identifikací a hledáním vlastních kořenů prostřednictvím teritoriálních schémat i ochranou nebo naopak sdílením osobních informací. Zároveň je to malá procházka intimními dějinami moderního umění.

Radek Wohlmuth, kurátor výstavy

Jana Kasalová (narozena roku 1974 v Turnově) je absolventka malířského ateliéru Jiřího Načeradského. Po studiích žila ve Velké Británii a Francii, ale především ve Španělsku, kde pokračovala v postgraduálním studiu na Universidad Complutense v Madridu. Její tvorba prošla svébytným vývojem od maleb přes kresby, kde se prolínají zoomorfní tvary s kartografií a krajinou až po animované ozvučené příběhy a fotografie, jejichž protagonistkou je sama autorka. Kasalová se dlouhodobě zabývá tématem lidské orientace, pojmem zvíře a proměny v něj a zkoumá hranice mezi člověkem a zvířetem, V její práci najdeme organickou lyričnost, doprovázenou silnou vazbou na přírodu, která vede ke ztotožnění se s instinktem a animalitou.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jana Kasalová: Dobrá adresa