Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Demerci a Tereza z Davle: Ave Maria

19. 11.-20. 12. / Latin Art Gallery / Fotografie

Do 20. 12. 2015 bude v Latin Art Gallery, Jungmannova 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Jan Demerci a Tereza z Davle: Ave Maria. Otevřeno Po-Pá 10 – 18, So 14 – 18.

Jan Demerci

Pro tvoření Jana Demerci je charakteristický úsporný rukopis. Jedním z kurátorů je jeho styl nahlížen optikou propojení japonské jednoduchosti formy s bohatstvím evropského obsahu. AVE MARIA je součástí souboru věnovaného hledání obrazu Ženy viděním Jana Demerci jako svědectví o proměnlivosti času a proměnlivosti zobrazování Ženy s přihlédnutím k přelomu tisíciletí.

Tereza z Davle

Narodila se 26. července 1975 v Hořicích v Podkrkonoší. Dětství prožila v Davli nedaleko Prahy. Jako samouk se začala věnovat fotografování až v 18 letech. Když měla první výstavu v pražském klubu Kamzík, tehdejší majitel si nevzpomněl na její příjmení, tak napsal na pozvánku Tereza z Davle. Věnuje se hlavně černobílému ženskému aktu a portrétu, ráda fotí zátiší. Fotografuje starou klasickou technikou, snímky si zvětšuje sama. Vydala monografii Feminissimo a uspořádala spoustu výstav.Nyní žije v Českém Krumlově, má syny Alexandra (3 roky) a Olivera (7 let).Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Demerci a Tereza z Davle: Ave Maria