Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Honza Homola – Art 332 – Apple

Do 31.8.2019 bude v Apple Museu, Husova 21, Praha 1, v podzemí přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Honzy Homoly – Art 332.

Zpěvák a kytarista rockové kapely Wohnout a dnes již známý a uznávaný malíř Jan Homola představuje, spolu se svou kurátorkou PhDr. Renátou Mužíkovou, PhD., novou sérii obrazů vytvořených jeho originální technikou s názvem DigitalAcryl332®.
Poprvé – v Apple Museum Praha.
Spojení Apple/Homola není náhoda.
Výtvarník je velký příznivec a dlouholetý Apple uživatel, který se pohybuje s grácií a velkým nadšením ve světě jedniček a nul a digitální techniku bravurně ovládá svým unikátním výtvarným jazykem, který neustále rozvíjí. Zajímavostí je i to, že se Jan narodil ve stejném roce, ve kterém vznikla společnost Apple. Rok 1976 – zrození legend?:)

Kurátorka Renáta Mužíková o tvorbě svého autora říká: „Jeho moderní figurativní surrealistická groteska zaujme okamžitě. Typickými znaky Janovy tvorby jsou silný příběh, erotický sen, vtipná ironie a životní harmonie. Perfektní linie kresby ožívá tragikomické fantazijní příběhy. Blboun nejapný objevitelem teorie relativity? Záleží na tom kdo a jak se dívá a vnímá.
Láska v podobách, o nichž tajně přemýšlíme, za které se mnohdy stydíme nebo nás vzrušují či znepokojují, ale každopádně víme, že tu jsou. Nebát se (a) být. Homolovy obrazy baví, znepokojují, jsou obsahově velice silné, ale zároveň příjemně infantilně hravé. Rozhodně vždy zaujmou a nikdy nenudí.“

Projekt Art332 představili kurátorka Mužíková spolu s autorem Homolou poprvé loni v pražském Mánesu a to odstartovalo novou výtvarnou cestu. Následovala další významná pražská galerie DSC Gallery. Dále se Art332 představil v Karlových Varech, v Českém Krumlově, několikrát v Praze, v Brně… Stěžejním výtvarným směrem Homolovy tvorby je DigitalAcryl332®, ale malíř tvoří i digitální akrylové grafiky a v neposlední řadě se soustředí i na klasickou techniku malby (akryl na plátně).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Honza Homola – Art 332 – Apple