Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eva Nádvorníková: Neuchopitelný stromořád

12. 1.-5. 2. / Galerie Prokopka / Malba

Do 5.2.2016 bude v Galerii Prokopka, Prokopova 9, Praha 3, přístupná výstava obrazů Evy Nádvorníkové: Neuchopitelný stromořád.

Eva Nádvorníková (narozena 1980) absolventka Akademie výtvarných umění v Praze (ateliér experimentální grafiky Prof. Vladimíra Kokolii) s roční stáží v Satakunta Polytechnic, Unit of Fine Art, Kankaanpaa, Finsko, malířský a grafický ateliér. Hlavními náměty jsou stromy, průhledy skrz větvoví, dříve se take zaměřovala na figurální malbu. Výstava Neuchopitelný stromořád prezentuje obrazy korun stromů, tomuto tématu se autorka věnuje dlouhodobě. Malby Nádvorníkové diváka vtahují do prolínajících se vrstev obrazu, odkrývají procesy siločar tvořených větvemi, vzduchu, světla, celkové živoucí energie zrození přírody. Skrze vířivé línie větví odkrývá něco co na první pohled jen tušíme, může to být slunce, mrak, vesmír, vřískot ptáků nebo atmosféra přítomného okamžiku. Hmota obrazu působí harmonicky, s velkou koncentrací přistupuje k jednotlivým tahům štětce i barevným kombinacím ploch. Barva je pro ní stále výzvou zlatavé tóny, fialová, oranžová, zelená jsou pokládány v tvořivém transu do prostoru obrazu. Nejraději autorka pracuje olejovými barvami, dále se věnuje akrylu či akvarelu. Autorka má za sebou řadu výstav společných i samostatných. Pokud Vás vystavená díla zaujala, kontaktujte kurátorku výstavy Markétu Vlčkovou.

Výstavní plán galerie Prokopka směřuje k mladé a střední generaci výtvarníků a má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby, fotografie, sochy až po nová média

http://nadvornikova.eu/Fotografie z výstavy