Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Darina Alster: Earth versions

Do 11.4.2017 bude v rámci Galerie 207 v Ateliéru intermediální konfrontace VŠUP / UMPRUM, místnost 302 ve 3.patře, Nám. Jana Palacha 80, Praha 1, přístupná výstava – instalace Dariny Alster: Earth versions.

Prezentace autorky
úterý 4. 4. 2017 od 16.10
UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1, učebna č. 411

Instalace Earth Versions je shlukem zeměkoulí různých velikostí, které jsou vzájemně propojeny. Způsob spojení navozuje tvar vinného hroznu nebo přírodní drůzy. Hrozen odkazuje na hojnost plodů, sklizen, tvořivou sílu. Tvar koule, sféra odkazuje k ženskému elementu. Bohyně Gaia bývá zobrazována s globem místo těhotného břicha a prsy plnými mléka.

Tělesnost planety.

Earth versions ilustruje fakt, že naše planeta je živý organismus. My lidé se na něm podílíme svým vědomím. Jsme svědky, spolutvořiteli i ničiteli zároveň.

Inteligentní hmota planety.

Hrozen zeměkoulí odkazuje ke kabalistickému stromu života i poznatkům moderní kvantové fyziky. Věda i mystika nabízejí možnost, že náš svět existuje v mnoha různých vzájemně se prolínajících verzích. Některé tyto verze světa jsou nám odhaleny, jiné zůstávají skryté.

Racionalita je iracionální.

(Darina Alster, 2017)

Darina Alster patří mezi umělkyně, které o sobě dávají vědět zřetelně formulovanou výpovědí o hranicích a limitech dnešního světa. Narušuje konvenčně vnímané hranice, otevírá nejrůznější tabu a kriticky se vyslovuje ke společnosti. Zajímá ji okamžitá sociální skutečnost, ale taky neměnné danosti lidské duše, archetypy a tajemství.

(zdroj: http://bludnykamen.cz/bk/darina-alster-tension/)Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Darina Alster: Earth versions