Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž benefiční prodejní výstavy Deafmessanger: Consequences

Do 30.7.2017 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná skvělá benefiční prodejní výstava Deafmessanger: Consequences.

Jeho diáře a zápisníky s vloženými fotkami, známkami a dalšími předměty nalezenými na ulici možná znáte. Umělec, jenž si říká Deafmessanger, tak znovuoživuje zašlé příběhy z minulosti. Do konce července 2017 představuje ve smíchovské Kavárně co hledá jméno autorskou prodejní výstavu obrazů, jejíž výtěžek poputuje na podporu Pražské zvířecí záchranky.

O své tvorbě autor rád říká, že je „made from Prague“, tedy vyrobená z Prahy a starých předmětů nalezených v jejích ulicích či na blešácích. Většinou jsou to staré dopisy, hrací karty či fotografie. V kombinaci s šablonovým street art stylem si jeho produkty získaly popularitu v mnoha zemích světa. Stejně tak zajímavý je i pseudonym Deafmessanger, v němž lze najít řadu významů. Sám autor se však necítí se být umělcem, ale spíše aktivistou, který se snaží doručit (z angl. messanger) myšlenky jemu blízké. Jedná se zejména o kritiku konzumu, zajímavé citáty, respekt vůči minulosti, ideu recyklace a také ochrany zvířat. Ta byla jedním z popudů uspořádat výstavu v Kavárně co hledá jméno.

Na výstavě jsou prezentovány obrazy a umělecké objekty spojující dřevo a zmíněné šablony a spreje. Případný výtěžek z prodeje bude v plné výši věnovaný Pražské zvířecí záchrance – Záchrana zvířat v Praze. Jedná se o službu, díky které mají ohrožená nebo zraněná zvířata šanci na záchranu života a často i návrat do přírody. „Této aktivity si velmi vážíme a služeb Pražské zvířecí záchranky jsme už sami využili, což se snadno může stát i vám – když v zimě narazíte na v ledu uvězněnou labuť nebo když vám třeba do okna narazí zmatený dravec. Skrze výstavu chceme tuto službu podpořit nejen finančně, ale i symbolicky tím, že se o tom, jak skvělou práci odvádí, dozví co nejvíce lidí,“ uvádí Deafmessanger. Výtěžek pomůže záchrance zejména s pokrytím nákladů na palivo do výjezdového auta a s pokrytím veterinárních služeb.

Deafmessanger Notebook – Diary & Kavárna co hledá jménoFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž benefiční prodejní výstavy Deafmessanger: Consequences