Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Barevný svět malířky Kateřiny Sidonové

Do 30.6.2019 bude v Galerii Českého Rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2 (v podzemí), přístupná výstava výstava obrazů a kreseb Kateřiny Sidonové.

Otevřeno: každý čtvrtek 12 – 18.

„Konečně v rozhlase!“ zaradovala se pedagožka, spisovatelka a malířka Kateřina Sidonová, když byly její obrazy nainstalovány v Galerii Vinohradská 12. „Jako dítě jsem bydlela nedaleko a kolem rozhlasové budovy jsem často chodila,“ vysvětlila své nadšení autorka. Výstavu plnou barev, detailů a pozitivismu bude rozhlas hostit až do konce června.

Kateřina Sidonová vystudovala speciální pedagogiku na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Živí se jako překladatelka. Po roce 2000 vydala několik vlastních knih, například Syn stromu a jiné pohádkyJsem KateřinaJakub nebo Jeden den ve IV.D. Kreslí a maluje od malička, ale první výstavu si nadělila až roku 2014 ke svým padesátinám.

Výstavu bude možné navštívit i při Pražské muzejní noci 8. června 2019.

Více informací naleznete na www.rozhlas.cz/galerie.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Barevný svět malířky Kateřiny Sidonové