Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Adam Jílek: Anticipace

končí 28. června / Galerie 1 / Malba

Do 28.6.2019 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava obrazů Adama Jílka: Anticipace.

Samostatná výstava jednoho z nejúspěšnějších malířů své generace, který byl zařazen do prestižního žebříčku Forbes 30 pod 30.

Realisticky malované obrazy s nádechem humoru a satiry, které našly svůj nový domov i v dalekém Miami (USA). Obrazy které se prodaly i za více jak 100.000 Kč. Nyní máte jedinečnou možnost prohlédnout si naživo přes dvacet nových, ještě nikde nezveřejněných obrazů a to v samotném srdci Prahy.

….

MgA. Adam Jílek (*1989)
www.adamjilek.cz
Tento absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, prošel mnoha ateliéry od klasické malby až po restaurování klasických malířských děl. Za tu dobu zdokonalil svůj výrazný formální i obsahový rukopis.
Jeho poslední cyklus obrazů je zaměřen na čistotu a neposkvrněnost v těle i v duši zvířete, zvířecí charakter totiž oproti tomu lidskému nemá špatné vlastnosti jako například zášť, závist… V obrazech dominuje bílá barva symbolizující klid, čistotu, neposkvrněnost a vzájemnou harmonii. Ústředním prvkem v tvorbě Adama Jílka jsou zvířata s propůjčeným lidským charakterem. Mezi výrazné samostatné výstavy tohoto vskutku originálního umělce patři například výstava „Mezi ránem, silnicí a polem“ v Tančícím domě v Praze, P.O.R. N. v galerii Microna a v městské galerii Karlovy Vary.

Další obrazy si můžete prohlédnout na stránkách:

https://www.facebook.com/adamjilekart/

Tvorba Adama Jílka byla součástí mnoha dalších kulturních akcí v ČR, konkrétně festivalu ilustrace LUSTR, výstav Sexplicit, POP UP, P.O.R. N. či Vanity Fair v Národní galerii.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Adam Jílek: Anticipace