Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž 9. Malostranských setkávání: Malá Strana grafická – díl 1 (o litografické dílně v Říční)

Do 22.12.2015 bude v Hradčanské galerii Josefa Kalouska, Hradčanské náměstí 12, Praha 1, přístupná menší ale zajímavá skupinová výstava 9. Malostranských setkávání: Malá Strana grafická – díl 1 (o litografické dílně v Říční).

9. ročník Malostranských setkávání je věnován tentokráte grafice a zvláště výročí Litografické dílny v Říční ulici. Představujeme obor litografie v pracích našich významných autorů , jako jsou Tomáš Bím, Michael Rittstein, Aleš Lamr, Jiří Slíva, František Hodonský, rodina Boudů v čele s nedávno zesnulým Jiřím Boudou, atd. V jejich pracích se zrcadlí mnohostrannost litografické techniky, v různém provedení , variabilita autorského přístupu k tomuto fenoménu.

Na vernisáži byla také představena kniha o Malé Straně Dana Hrubého.

Celý projekt usiluje o setkávání umělců i lidi  spojených s Malou Stranou i Hradčany. Je pro nás velkou radostí moci každoročně přivítat naše sousedy, ale i další obdivovatele Malé Strany. Autorské litografie jsou v prodeji a je to jedinečná možnost ke koupi nejenom díla, ale i setkání s těmito významnými autory, vynikajícími a všestrannými umělciFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž 9. Malostranských setkávání: Malá Strana grafická – díl 1 (o litografické dílně v Říční)