Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vánoční večer a unikátní módní přehlídka Mayda a Tyformy (móda a design)

3. 12. 2015 proběhl vánoční večer a unikátní módní přehlídka včetně představení aktuálních kousků od designérského dua Tyformy a návrhářky Magdy Vachunové tvořící pod značkou Mayda v butiku na adrese Panská 8, Praha 1. Večer byl zároveň představením nové koncepce butiku – verze 2.0.

Celým večerem provázel Ladislav Čumba.

Protože jsme byli s Petrem oba uchváceni originálností módní přehlídky, ve které modelky plánovitě rozbíjely porcelán, žonglovaly s ním, házely si s ním s diváky, hrály si na honěnou a dokonce cvičily jako akrobatky – a přitom všem ještě stihly prezentovat originální módní kousky – tak jsme fotili oba, v albu tedy najdete všechny situace přehlídky dvakrát – nejprve mým objektívkem a pak Petrovým objektivem.

TYFORMY jsou Julie Šišková a Pavla Vachunová, které vystudovaly obor porcelán a keramika na VŠUP v Praze. Jejich práce se většinou projevuje zarputilou mimomódností a představuje dobrý příklad pochybností o určování hranic. Vytvářejí předměty, které jsou na pomezí uměleckého a užitého a na diváka/ zákazníka mohou působit tak, že zapomene na to k čemu mají sloužit. Objekty – věci – design Julie a Pavly spojuje principiální ohledávání přírodních forem a dějů. Tato inspirace je důležitá a dodává jejich tvorbě pevnost a propojuje je se surreálným světem umění. Organičnost v jejich tvorbě není jen povrchní formou, ona forma je očividně konstruovaná živelně, ale s vědomým kontinuálního konceptu.
http://www.fler.cz/tyformy

Pro dámské oblečení značky MAYDA z dílny návrhářky Magdy Vachunové jsou typické výrazné vzory a originální střihy. Vzory, jsou vytvářeny technikou sítotisku. Její kolekce jsou charakteristické svými originálními střihy, v nichž hojně využívá řasení látky. V kolekcích značky MAYDA najdete vedle řady střihově zajímavých sukní a šatů také halenky, trika, kalhoty či mikiny.

http://www.maydafashion.com/

Společný butik najdete na adrese Panská 8, Praha 1.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vánoční večer a unikátní módní přehlídka Mayda a Tyformy (móda a design)