Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní představení brandu Ego by Roza a jednovečerní výstava Rozárie Kautmanové

23. 3.-30. 4. / Siddharta Café Prague / Móda

23.3.2017 proběhlo v Siddharta café, Jakubská 8, Praha 1, slavnostní představení brandu Ego by Roza a jednovečerní výstava Rozárie Kautmanové.

Rozárie Kautmanová (*2008) je dětská malířka s valašskými kořeny, žijící v Praze, která se aktivně věnuje malování od svých pěti let. Její styl lze nazvat impresionismem, realismem, jindy i kubismem s osobitým dětským způsobem pojetí, vyjadřujícím emoce a nálady. Obrazy maluje uhlem, dále temperovými a akrylovými barvami pomocí štětců, prstů, párátek a hadříků.

Výtvarný talent zdědila ze strany matky. Ta je vnučkou malíře Václava Jaroně (1920 – 2005), který ve svých obrazech a obrázcích zaznamenával milované mizející Valašsko, a zároveň praneteří akademického sochaře Václava Kautmana (1920 – 1981), výjimečné osobnosti slovenského výtvarného umění. Rozárie již představila svá díla na samostatných vernisážích v Praze a její obrazy jsou součástí nejrůznejších charitativních akcí.

Na základě její tvorby vznikla myšlenka navrhnout kolekci Ego by Roza se zaměřením na výrobu módních doplňků. Jedná se o šátky, šály a foulardy různých velikostí ze stoprocentního hedvábí ”Made in Italy” s potiskem jejích original obrazů.

Spojením originality a nekonvenčního nápadu tak začala spolupráce s věhlasnou italskou společností. Ta se řadí mezi přední výrobce textilií, která svými tradicemi, kritériemi a invencemi spolupracuje s největšími světovými modními domy jako jsou Louis Vuitton, Gucci, Dior, Hermés nebo Sonia Rykiel.

Vítejte ve světě Ego by RozaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Slavnostní představení brandu Ego by Roza a jednovečerní výstava Rozárie Kautmanové