Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní představení brandu Ego by Roza a jednovečerní výstava Rozárie Kautmanové

23. 3.-30. 4. / Siddharta Café Prague / Móda

23.3.2017 proběhlo v Siddharta café, Jakubská 8, Praha 1, slavnostní představení brandu Ego by Roza a jednovečerní výstava Rozárie Kautmanové.

Rozárie Kautmanová (*2008) je dětská malířka s valašskými kořeny, žijící v Praze, která se aktivně věnuje malování od svých pěti let. Její styl lze nazvat impresionismem, realismem, jindy i kubismem s osobitým dětským způsobem pojetí, vyjadřujícím emoce a nálady. Obrazy maluje uhlem, dále temperovými a akrylovými barvami pomocí štětců, prstů, párátek a hadříků.

Výtvarný talent zdědila ze strany matky. Ta je vnučkou malíře Václava Jaroně (1920 – 2005), který ve svých obrazech a obrázcích zaznamenával milované mizející Valašsko, a zároveň praneteří akademického sochaře Václava Kautmana (1920 – 1981), výjimečné osobnosti slovenského výtvarného umění. Rozárie již představila svá díla na samostatných vernisážích v Praze a její obrazy jsou součástí nejrůznejších charitativních akcí.

Na základě její tvorby vznikla myšlenka navrhnout kolekci Ego by Roza se zaměřením na výrobu módních doplňků. Jedná se o šátky, šály a foulardy různých velikostí ze stoprocentního hedvábí ”Made in Italy” s potiskem jejích original obrazů.

Spojením originality a nekonvenčního nápadu tak začala spolupráce s věhlasnou italskou společností. Ta se řadí mezi přední výrobce textilií, která svými tradicemi, kritériemi a invencemi spolupracuje s největšími světovými modními domy jako jsou Louis Vuitton, Gucci, Dior, Hermés nebo Sonia Rykiel.

Vítejte ve světě Ego by RozaFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Slavnostní představení brandu Ego by Roza a jednovečerní výstava Rozárie Kautmanové