Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Prezentace Marka Thera: Mašiny, materiály, kresby

15. 12.-15. 1. / INI Gallery / Design

Cca do 15.1.2018 bude možné v nově přestěhované INI gallery / INI Project, Jeronýmova 9, Praha 3, k vidění prezentace Marka Thera: Mašiny, materiály, kresby.

Srdečně Vás zveme na druhou situaci vytvořenou Markem Therem a optiqa v INI Prostoru. Budou k vidění mašiny, materiály, kresby a možná se podíváme i do zámeckého sídla brněnského podnikatele Stanislava Neděly v Tulešicích. Optikou minulosti hledíme do zářné budoucnosti!

Prvním rezidentem v novém INI Prostoru na Žižkově je Mark Ther, který ve spolupráci s Optiqa představí nový model brýlí a poodhalí proces vlastní tvorby během několika veřejných akcí a setkání. Mark Ther (1977) pracuje zejména v médiích filmu a videa, ale také kresby a instalace. Jeho tvorba se vyznačuje camp a queer estetikou, referencemi k popkultuře a často také potlačenými náměty. Therovy filmy mluví jazykem hudebních videí stejně jako narativních konvencí hraného filmu a osobní reportáže a poskytují komické odlehčení důležitých sociálních otázek. Mark Ther je laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého pro rok 2011.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Prezentace Marka Thera: Mašiny, materiály, kresby