Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Pop – up • story 7 • nostalgia •

30. 3.-20. 6. / Koncept story / Design

Do 20.6.2017 bude v showroomu Koncept story, Řezáčovo náměstí 3, Praha 7, běžet zajímavá prodejní prezentace nových značek nazvaná • story 7 • nostalgia •

Festival Best of: 2016 a hmatatelná NOSTALGIA v Koncept Story

Roční fungování designérského hnízda Koncept Story bylo stvrzeno postupem do finále soutěže Czech Grand Design. NOSTALGIA je další ze série tematických pop-up prezentací, kterou showroom na Řezáčově náměstí uvádí. Nyní se tak děje v rámci doprovodného programu přehlídky všech nominovaných finalistů na CGD, festivalu Best Of: 2016.

Jarní vzduch má v sobě příměsi matných a lehce palčivých připomínek bezstarostných chvil. Trojice hostujících tvůrců v KS se s Vámi dělí o své subjektivní prožitky, efemérní dojmy a představy, které můžete zakoušet téměř všemi smysly a nacházet v nich také části sebe. Pop-up NOSTALGIAzahajuje čtvrteční cocktail party prodej aktuální tvorby Soap., designérského dua Štěpánková / Kladošová – Zachumlání laní a Jana Voňková. Spojujícím znakem jejich produktů je nostalgie po dětství a „voňavých“ okamžicích, s níž vnikaly a kterou prostředkují.

Laskavá nostalgie z mýdla / Soap.

Má v sobě kus napětí a tajemství ženských nočních stolků. Mé dětské lačnosti po vůni uzavřených ženských šatních skříní. Je v ní špetka poetické kuchyně, vůní jídel a koření mé babičky. Obsahuje moje vzpomínky na ženský neuchopitelný svět něhy, který mě obklopoval… Značka Soap. se ve své mýdlové kolekci Nostalgia dělí o prchavé dojmy, představy a emoce, jež v nás občas s nemalou naléhavostí vyvolávají specifické vůně. Složení kolekce zkomponováno ve třech variacích – mýdla s hřebíčkem či skořicí s podtóny jemných rostlinných parfémů a mýdlo s kontrastní harmonií levandule a bahna z Mrtvého moře. Součástí kolekce je limitovaná řada sněhobílých ručníků s vytkaným znakem Nostalgia.

Helena Heinz je absolventkou ateliéru K.O.V. pražské UMPRUM od roku 2008 vytváří mýdlové oblázky coby obzvláštňující součást každodenní lidské rutiny i objekty estétovy potěchy. Tvarem jsou mýdla k tělu laskavé a měřítkem jim je dlaň člověka i citlivost jeho smyslů. Logo Soap tvoří haptický znak, slovo mýdlo v překladu do Braillova písma.

Hravé Snové prostory / Jana Voňková

Hravost je nepostradatelnou součástí kultury obecně, vede člověka ke svobodě a probouzí jeho imaginaci. Obrací nás k nám samým, často i s přítomným pocitem nostalgie. Sada drobných jednoduchých objektů, ve kterých šperkařka Jana Voňková propojuje s citem pro detail jednoduché nové tvary a folklór, různorodost materiálů či klid a pohyb, vybízí k bezprostřednímu kontaktu. Jany diplomová práce Snové prostory, z Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, dává prostor ke svobodné hře i zapomnění se v delikátních hrátkách o udržení objektů v nekonečném pohybu.

Estetika zvrhlého narativu / Tereza Rosalie Kladošová a Anna Štěpánkovová

Tam, kde vodopády tečou z úst, jednorožci cválají mezi planetami hrušek a volských ok, kde se obraz rozkládá na částice, kdykoliv se mu zachce, leží fantazijní „disko šamanský svět“ Terezy Rosalie Kladošové a Anny Štěpánkové. Pochází odtud jejich limitovaná kolekce svetrů GLLABK /Galactic Laser-Lips Attacking Bubble King/, konkrétně pletená dvojčata GLITCH a NARATIV prezentovaná v rámci pop-up NOSTALGIA. Tereza a Anna spolupracují nejen na odívání lidí inspirovaným fantazijními světy, nýbrž i interiérů a exteriérů pražských podniků a prostorů, například restaurace Eska.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Pop – up • story 7 • nostalgia •