Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Lidskoprávní večírek s aukcí – Art for Amnesty

20. 11.-31. 12. / SmetanaQ / Fotografie

20.11.2017 proběhl ve 2.patře centra umění a designu SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 4, Praha 1, Lidskoprávní večírek s aukcí – Art for Amnesty.

Díla do dobročinné aukce věnovali Krištof Kintera, PASTA ONER, MASKER, Jaromír 99, Jiří Černický, Čestmír Suška, Alžběta Jungrová, Jan Gemrot a mnozí další.

Letošní téma? Sledování. Dohled. Kontrola. Jsme ochotni obětovat veškeré své soukromí za příslib bezpečnosti?

Katalog uměleckých děl, která se dražila, si můžete prohlédnout zde:

https://www.amnesty.cz/crm/data/email/mass/385/ai_katalog-2017_lowres.pdf

Art for Amnesty je spojením úsilí a solidarity předních českých výtvarníků, kteří se spolu s Vámi přihlásili k ochraně nespravedlivě vězněných a mučených.

Díky Art for Amnesty si můžete pořídit obrazy předních současných umělců a zároveň podpořit globální boj za lidská práva. Veškerý výtěžek z prodeje putuje k organizaci Amnesty International.

České republice funguje Amnesty od roku 1991. V současnosti u nás prosazuje své hodnoty a přesvědčení 3 500 členů a členek a ročně putují z České republiky desetitisíce podpisů, dopisů a apelů na obranu nespravedlivě vězněných a utlačovaných.

Amnesty International ČR je nezávislá na vládách, politických ideologiích a ekonomických zájmech. Prostředky na podporu jednotlivých kampaní získáváme z příspěvků individuálních dárců.

Výtěžek z prodeje obrazů použijeme na práci výzkumníků v daných zemích, kteří monitorují stav jednotlivých případů, provádí nezávislé šetření a účastní se soudních procesů. Podpoříme advokační práci při vyjednávání s vládami a představiteli států, peníze poputují na veřejné akce typu happeningů či panelových diskuzí, na medializaci lidskoprávních témat, na zapojení místních skupin v regionech nebo na vytváření a zpracování petičních výzev.

Miliony aktivistů celosvětově se snaží udělat svět lepším místem a pozitivně změnit životy tisíců lidí. Společně toho můžeme dosáhnout:

  • – Pomáháme těm, jejichž práva jsou porušována; zachraňujeme jejich životy nebo zlepšujeme jejich situaci
  • – Měníme zákony a podněcujeme autority k systematickým změnám/procesům
  • – Informujeme společnost o lidskoprávním dění na základě velmi spolehlivých výzkumů našich odborníků v terénu
  • – Jsme rovnocenným partnerem v dialogu o společensko-kulturních událostech u nás i ve světě – máme poradní status při EU a OSN


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Lidskoprávní večírek s aukcí – Art for Amnesty