Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Lidskoprávní večírek s aukcí – Art for Amnesty

20. 11.-31. 12. / SmetanaQ / Fotografie

20.11.2017 proběhl ve 2.patře centra umění a designu SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 4, Praha 1, Lidskoprávní večírek s aukcí – Art for Amnesty.

Díla do dobročinné aukce věnovali Krištof Kintera, PASTA ONER, MASKER, Jaromír 99, Jiří Černický, Čestmír Suška, Alžběta Jungrová, Jan Gemrot a mnozí další.

Letošní téma? Sledování. Dohled. Kontrola. Jsme ochotni obětovat veškeré své soukromí za příslib bezpečnosti?

Katalog uměleckých děl, která se dražila, si můžete prohlédnout zde:

https://www.amnesty.cz/crm/data/email/mass/385/ai_katalog-2017_lowres.pdf

Art for Amnesty je spojením úsilí a solidarity předních českých výtvarníků, kteří se spolu s Vámi přihlásili k ochraně nespravedlivě vězněných a mučených.

Díky Art for Amnesty si můžete pořídit obrazy předních současných umělců a zároveň podpořit globální boj za lidská práva. Veškerý výtěžek z prodeje putuje k organizaci Amnesty International.

České republice funguje Amnesty od roku 1991. V současnosti u nás prosazuje své hodnoty a přesvědčení 3 500 členů a členek a ročně putují z České republiky desetitisíce podpisů, dopisů a apelů na obranu nespravedlivě vězněných a utlačovaných.

Amnesty International ČR je nezávislá na vládách, politických ideologiích a ekonomických zájmech. Prostředky na podporu jednotlivých kampaní získáváme z příspěvků individuálních dárců.

Výtěžek z prodeje obrazů použijeme na práci výzkumníků v daných zemích, kteří monitorují stav jednotlivých případů, provádí nezávislé šetření a účastní se soudních procesů. Podpoříme advokační práci při vyjednávání s vládami a představiteli států, peníze poputují na veřejné akce typu happeningů či panelových diskuzí, na medializaci lidskoprávních témat, na zapojení místních skupin v regionech nebo na vytváření a zpracování petičních výzev.

Miliony aktivistů celosvětově se snaží udělat svět lepším místem a pozitivně změnit životy tisíců lidí. Společně toho můžeme dosáhnout:

  • – Pomáháme těm, jejichž práva jsou porušována; zachraňujeme jejich životy nebo zlepšujeme jejich situaci
  • – Měníme zákony a podněcujeme autority k systematickým změnám/procesům
  • – Informujeme společnost o lidskoprávním dění na základě velmi spolehlivých výzkumů našich odborníků v terénu
  • – Jsme rovnocenným partnerem v dialogu o společensko-kulturních událostech u nás i ve světě – máme poradní status při EU a OSN


Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Lidskoprávní večírek s aukcí – Art for Amnesty