Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní představení nových uměleckých instalací v NYX by Leonardo hotels

25.4.2017 proběhlo slavnostní představení nových uměleckých instalací v NYX by Leonardo hotels, Panská 9, Praha 1.

Nově můžete NYX hotelu obdivovat unikátní, místně- specifická díla předních českých umělců: Jany Babincové, Martina Krajce, Sofie Tobiášové a Ondřeje Vyhnánka (X -Dog). Díla, vytvořená speciálně, specificky pro hotel. Hotel, který tak otevřeně vyzývá často velmi banální a dekorativní „hotelové umění“ a stává se velmi charakterním místem na pražské umělecké mapě.

Poté, co byl v polovině února v moderní italské metropoli Miláně otevřen první evropský hotel značky NYX, stává se nyní hotel NYX Prague druhým místem, které přijímá své hosty. Tento lifestylový hotel společnosti Leonardo Hotels se nachází ve středu pulzujícího centra města a zaujímá svým nápadným vzhledem. Získá si Vás konceptem současného umění, který vznikl díky spolupráci s místními umělci. Hosté si mohou vybrat celkem z 91 pokojů – od „Little Star Room“ až po 80 čtverečních metrů velký pokoj „Heaven Suite“ s vlastní terasou a úžasným výhledem na Prahu.

Praha je moderní město s historickou elegancí. Tato zvláštní atmosféra se odráží také v hotelu NYX: historicky dochovaná stavba, postavená v českém rondo kubistickém stylu, je zajímavá svým speciálním uměleckým konceptem. Vybraní „pouliční umělci“ hráli při konfiguraci hotelu významnou roli tím, že do prostor vnesli autentickou atmosféru města. Tuto jedinečnou atmosféru dodali budově takoví umělci, jako Martin Krajc, Ondřej Vyhnánek (X-Dog), Jana Babincová a Sofie Tobiášová. Například Krajc vytvořil vzorované stěny v předsíni, které vítají hosty při vstupu do hotelu. Tímto se hotel NYX Prague stává součástí místní umělecké scény. Další plánovaná spolupráce zaujme nejen návštěvníky, ale také změní hotel na hot spot pro kreativní obyvatele Prahy.

„NYX Prague je hotel pro individualisty: umění, design, hudba a noční život jsou zde spojeny dohromady. Společně tvoří celkový koncept, který je charakteristický pro všechny hotely této značky a působí na všechny smysly hostů“, říká Daniel Roger, výkonný ředitel společnosti Leonardo Hotels Europe.

Speciální design hotelu NYX Prague vypracoval interiérový návrhář Andreas Neudahm. V souladu s požadavky základního konceptu značky je kladen důraz na uvolněný a ležérní charakter designu. Mnoho zde použitých prvků je jediných svého druhu. Byly vytvořeny výhradně pro hotel NYX, a tím se optimálně prolínají s uměleckou koncepcí.

Vynikající lokace ve spojení s inspirující atmosférou umožnuje hostům hotelu NYX Prague dělat to, co je opravdu baví. NYX Hotels nabízí prestižním místním umělcům prostor pro vytvoření působivé „ART“ atmosféry. Hotelová značka respektující životní styl se rychle stává přední destinací pro hosty, kteří mají rádi umění a kulturu. Místní diskžokejové určují tempo prostřednictvím harmonických tónů, zatímco „City Lovers“, zaměstnanci hotelů NYX, přivítají hosty a poskytnou jim informace, díky nimž budou moci prožít tolik nezapomenutelných okamžiků, kolik město může nabídnout. Duch NYX se stává odrazem městského životního stylu.

„Návštěvníci hlavního města České republiky a pražské kreativní scény se po otevření našeho NYX Prague mohou těšit na fantastický nový hotel skupiny Leonardo. Naše koncepce hotelu odráží ducha doby, který vyžaduje ještě kreativnější možnosti a individuality. Naši hosté budou ohromeni,“ ujišťuje Daniel Roger, výkonný ředitel společnosti Leonardo Hotels Europe. První NYX hotel v Evropě, ještě před hotelem v Praze, byl otevřen v polovině února v Miláně, poté bude následovat během roku NYX Madrid.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Slavnostní představení nových uměleckých instalací v NYX by Leonardo hotels