Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Alexandra Pavlova

2. 12.-22. 12. / TwinArt Gallery / Malba

Do 22. 12. 2022 je v Twinart Gallery, Arbesovo náměstí 11, Praha 5, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava obrazů Alexandra Pavlova.

Alexandr Pavlov

Hyperrealistický malíř – Narodil se na Ukrajině, kde žil a i tvořil. Malbě olejem se věnuje již více jak 34 let. Do světa realismu jej zasvětil jeho otec Ivan, který realistický směr vyučoval. Jelikož otec tehdy mladého Alexe učit nechtěl, snažil se tedy sám o samostudium a experimentování. První obrazy byly především zátiší, kde zkoušel pracovat olejovou barvou a zjišťoval její kouzlo. Postupem času se začal věnovat malbě portrétů a aktů u kterých zůstal i doposud. Za léta, které maluje, vytvořil stovky obrazů a ilustrací, které si našli příznivce po celém světě a jsou součástí i soukromých sbírek.

Již několik let se snaží svůj um předat začínajícím umělcům na kurzech realistické malby Portréty Pavlov.

„Díla Alexandra Pavlova najdete v soukromých sbírkách po celém světě. Patří mezi uznávané světové malíře s vynikajícím hodnocením kritiků snad v každém státě nejen Evropy, ale i ostatních kontinentů. Jeho realistický pohled na svět dokáže přenést na plátno. Vyobrazení osob na jeho obrazech čiší životem, pocity lidí zachycené Alexandrovým štětcem poznáte na první pohled.“ napsal Sergey Onishchenko (malíř, fotograf a umělecký kritik – zemřel 18.3.2016)

Nejvýznamnější výstavy: Los Angeles (USA r.2000), New York (USA r.2003), Kyjev (Ukrajina r.2004), Ottawa (Kanada r.2005), Berlín (Německo r.2007), St. Petersburg (Rusko r.2008), Tokyo (Japonsko r. 2009), Milano (Itálie r. 2011), Barcelona (Španělsko r.2015), Milano (Itálie r.2015) a mnoho dalších.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Alexandra Pavlova