Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimír Vácovský: The long road home

2. 5.-24. 5. / Café Lajka / Koláže

Do 24.5.2016 bude v podzemní galerii Café Lajka, U Akademie 11, Praha 7, přístupná výstava koláží Vladimíra Vácovského: The long road home.

Autor:

Vladimír Vácovský se narodil v Mostě, je mu 32 let. Koláži se začal věnovat od roku 2009 a aktivně tvoří do dnes. Všechny jeho originální koláže jsou ručně vyřezávané a lepené, bez žádného digitálního zásahu. Nikdy nebyly a nikdy nebudou. Skládá je striktně z originálních materiálů a inspiraci hledá jak v nových, tak i starých a časem zapomenutých ilustrovaných knihách, encyklopediích, herbářích, atlasech, magazínech, atd.

Koláž je pro něj slovy téměř nepopsatelným, osobním a vášnivím elementem v životě. Je jí přirozeně, instinktivně a s citem naprosto oddaný. Miluje pestrost a sílu barev, do kterých vkládá vrstvy s kterými čím dál víc a víc rád experimentuje.

Jeho věci jsou po vizuální stránce: veselé, pozitivní, barvité, inspirující ale i … chaotické, neuspořádané, zmatené, temné, zčernalé, negativní a zlé.

Jsou to dva odlišné světy, ale baví ho oba stejně. Každý z nich jen obsahuje jiný a jedinečný příběh, energii a náladu. V představivosti a inspiraci se neomezuje ani ničím nelimituje.

Ve své tvorbě mimo jiné reflektuje: sám sebe, svět kolem něj, denní situace, snění a vize, radost, lásku, krásu, zklamání, negativitu a bolest a mnoho dalšího..

Spolupracuje také s nezávislými hudebními labely a umělci jejichž kořeny sahají do vod DIY undergroundu, pro které tvoří obaly na vinylové nahrávky. Žánrově se jedná o projekty, které mu jsou nejblíž, jako je např. black metal, hardcore, blackened harsh noise, aj.

V současné době bydlí v Praze.

http://vladimirvacovsky.carbonmade.com/

http://vladimirvacovskyll.carbonmade.com/

https://www.facebook.com/wladimir.vladimir.3

https://www.instagram.com/vladimirvacovsky/

Najde-li se vážný zájemce který by rád zakoupil dílo v podobě tisku, není problém se poté individuálně domluvit.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimír Vácovský: The long road home